0402YJ7R5BBSTR
KYOCERA AVX
Producto No:
0402YJ7R5BBSTR
Descripción:
CAP THIN FILM 7.5PF 16V 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Product Status Active
Series Accu-P®
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 7.5 pF