Hogar / Fuses / 0434.500NRP
minImg
0434.500NRP
Littelfuse Inc.
Producto No:
0434.500NRP
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE BRD MT 500MA 32VAC 32VDC
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 90°C
Melting I²t 0.0087
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.1903 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 500 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W x 0.012" H (1.60mm x 0.81mm x 0.31mm)
Product Status Obsolete
Series 434
Voltage Rating - DC 32 V
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Voltage Rating - AC 32 V