Hogar / Fuses / 04381.25WR
minImg
04381.25WR
Littelfuse Inc.
Producto No:
04381.25WR
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE BRD MT 1.25A 32VAC 63VDC
En stock : 10253
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Melting I²t 0.051
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.2 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 1.25 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W x 0.020" H (1.54mm x 0.85mm x 0.50mm)
Product Status Active
Series 438
Voltage Rating - DC 63 V
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Voltage Rating - AC 32 V