Hogar / Fuses / 044003.5WRA
minImg
044003.5WRA
Littelfuse Inc.
Producto No:
044003.5WRA
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE BRD MT 3.5A 32VAC/VDC 1206
En stock : 2611
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Melting I²t 1.789
Response Time -
Color -
Approval Agency CSA, UR
Current Rating (Amps) 3.5 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.064" W x 0.033" H (3.20mm x 1.63mm x 0.84mm)
Product Status Active
Series 440A
Voltage Rating - DC 32 V
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Voltage Rating - AC 32 V