Hogar / Fuses / 04411.75WR
minImg
04411.75WR
Littelfuse Inc.
Producto No:
04411.75WR
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE BOARD MNT 1.75A 32VDC 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Response Time Fast Blow
Color -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 1.75 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W x 0.020" H (1.54mm x 0.85mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Series 441
Voltage Rating - DC 32 V