Hogar / Fuses / 0448.062MR
minImg
0448.062MR
Littelfuse Inc.
Producto No:
0448.062MR
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE BRD MNT 62MA 125VAC/VDC SMD
En stock : 8036
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.00023
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 5.5 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 62 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.240" L x 0.106" W x 0.106" H (6.10mm x 2.69mm x 2.69mm)
Product Status Active
Series NANO²® 448
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 2-SMD, Square End Block
Voltage Rating - AC 125 V