Hogar / Fuses / 045101.6MRSN
minImg
045101.6MRSN
Littelfuse Inc.
Producto No:
045101.6MRSN
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE BOARD MNT 1.6A 125VAC 2SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 1.06
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.058 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UR
Current Rating (Amps) 1.6 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.240" L x 0.106" W x 0.106" H (6.10mm x 2.69mm x 2.69mm)
Product Status Active
Series NANO²® 451
Package / Case 2-SMD, Square End Block
Voltage Rating - AC 125 V