Hogar / Fuses / 045102.5MR
minImg
045102.5MR
Littelfuse Inc.
Producto No:
045102.5MR
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE BRD MNT 2.5A 125VAC/VDC SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 1.029
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0286 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, PSE, UL
Current Rating (Amps) 2.5 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.240" L x 0.106" W x 0.106" H (6.10mm x 2.69mm x 2.69mm)
Product Status Obsolete
Series NANO²® 451
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 2-SMD, Square End Block
Voltage Rating - AC 125 V