Hogar / Fuses / 0477.800MXEP
minImg
0477.800MXEP
Littelfuse Inc.
Producto No:
0477.800MXEP
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE CERM 800MA 500VAC 400VDC
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.909
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.43 Ohms
Color -
Approval Agency cULus, SEMKO
Current Rating (Amps) 800 mA
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A AC, 1.5kA DC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.886" L (6.00mm x 22.50mm)
Product Status Active
Series 477
Voltage Rating - DC 400 V
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 500 V