Hogar / Fuses / 04941.25NRHF
minImg
04941.25NRHF
Littelfuse Inc.
Producto No:
04941.25NRHF
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE BRD MT 1.25A 32VAC 32VDC
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 90°C
Melting I²t 0.0518
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.053 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UR
Current Rating (Amps) 1.25 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W x 0.012" H (1.60mm x 0.81mm x 0.31mm)
Product Status Active
Series 494
Voltage Rating - DC 32 V
Package / Case 0603 (1608 Metric), Concave
Voltage Rating - AC 32 V