Hogar / Fuses / 0498175.MX1M5
minImg
0498175.MX1M5
Littelfuse Inc.
Producto No:
0498175.MX1M5
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE AUTO 175A 32VDC AUTO LINK
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Melting I²t 100000
Response Time -
DC Cold Resistance 0.285 Ohms
Color -
Approval Agency UR
Current Rating (Amps) 175 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 1.614" L x 0.472" W x 0.315" H (41.00mm x 12.00mm x 8.00mm)
Product Status Active
Series MIDI® 498
Voltage Rating - DC 32 V