Hogar / Fuses / 0498175.MX1M6
minImg
0498175.MX1M6
Littelfuse Inc.
Producto No:
0498175.MX1M6
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE AUTO 175A 32VDC AUTO LINK
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Melting I²t 100000
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.000285 Ohms
Color Black
Approval Agency UR
Current Rating (Amps) 175 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 1.614" L x 0.472" W x 0.327" H (41.00mm x 12.00mm x 8.30mm)
Product Status Active
Series MIDI® 498
Voltage Rating - DC 32 V