05086C473KAT2A
KYOCERA AVX
Producto No:
05086C473KAT2A
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 0.047UF 6.3V X7R 0508
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 0508 (1220 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.047 µF