06031J0R1ABSTR
KYOCERA AVX
Producto No:
06031J0R1ABSTR
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP THIN FILM 0.10PF 100V 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.029" (0.73mm)
Tolerance ±0.05pF
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Product Status Active
Series Accu-P®
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 pF