06035A150KAJ2A
KYOCERA AVX
Producto No:
06035A150KAJ2A
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 15PF 50V NP0 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 15 pF