06035C821JAZ2A
KYOCERA AVX
Producto No:
06035C821JAZ2A
Descripción:
CAP CER 820PF 50V X7R 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series FLEXITERM®
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 820 pF