Hogar / Fuses / 0618.630MXEP
minImg
0618.630MXEP
Littelfuse Inc.
Producto No:
0618.630MXEP
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE GLASS 630MA 250VAC 5X20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 4.675
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.275 Ohms
Color -
Approval Agency CCC, CE, CSA, UR, VDE
Current Rating (Amps) 630 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.846" L (5.50mm x 21.50mm)
Product Status Active
Series 618
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V