Hogar / Fuses / 0663.100MALL
minImg
0663.100MALL
Littelfuse Inc.
Producto No:
0663.100MALL
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE BRD MNT 100MA 250VAC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Melting I²t 0.08
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 1.994 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, KTL, SEMKO, UL, VDE
Current Rating (Amps) 100 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
Product Status Obsolete
Series LT-5™ 663
Package / Case Radial, Can, Vertical
Voltage Rating - AC 250 V