Hogar / Fuses / 067404.5MXE
minImg
067404.5MXE
Littelfuse Inc.
Producto No:
067404.5MXE
Descripción:
FUSE CERAMIC 4.5A 250VAC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 9.58
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0171 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 4.5 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.154" Dia x 0.433" L (3.90mm x 11.00mm)
Product Status Active
Series 674
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V