Hogar / Fuses / 067606.3MXE
minImg
067606.3MXE
Littelfuse Inc.
Producto No:
067606.3MXE
Descripción:
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 33.8
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.006 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 6.3 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 63A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.154" Dia x 0.433" L (3.90mm x 11.00mm)
Product Status Active
Series 676
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V