Hogar / Fuses / 06761.25DRT4
minImg
06761.25DRT4
Littelfuse Inc.
Producto No:
06761.25DRT4
Descripción:
FUSE CERAMIC 1.25A 250VAC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 0.75
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.053 Ohms
Color -
Approval Agency CCC, CSA, UL, VDE
Current Rating (Amps) 1.25 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.154" Dia x 0.433" L (3.90mm x 11.00mm)
Product Status Active
Series 676
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V