Hogar / Fuses / 0676.250DRT4P
minImg
0676.250DRT4P
Littelfuse Inc.
Producto No:
0676.250DRT4P
Descripción:
FUSE CERAMIC 250MA 250VAC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 0.025
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.39 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 250 mA
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.154" Dia x 0.433" L (3.90mm x 11.00mm)
Product Status Obsolete
Series 676
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V