Hogar / Fuses / 0677.800DRT4
minImg
0677.800DRT4
Littelfuse Inc.
Producto No:
0677.800DRT4
Descripción:
FUSE CERAMIC 800MA 250VAC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 3.25
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.125 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL, VDE
Current Rating (Amps) 800 mA
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.154" Dia x 0.433" L (3.90mm x 11.00mm)
Product Status Active
Series 677
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V