08025SA-24K-EA-D0
NMB Technologies Corporation
Producto No:
08025SA-24K-EA-D0
Descripción:
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
Guía del usuario
Air Flow 26.1 CFM (0.731m³/min)
Noise 19.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.030A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 12 ~ 27.6VDC
RPM 2000 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart
Width 25.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.066 in H2O (16.6 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 60°C
Material - Blade Plastic
Series 08025SA
Power (Watts) 720 mW