08053K470JBTTR
KYOCERA AVX
Producto No:
08053K470JBTTR
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP THIN FILM 47PF 25V 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.044" (1.13mm)
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Product Status Active
Series Accu-P®
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 pF