0805B105K100CC
Aillen
Producto No:
0805B105K100CC
Fabricante:
Aillen
Descripción:
CAP. SMD,0805,X7R,1F,10%,10V
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Series 805
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr Aillen
Capacitance 1 µF