0805Y2000391KFT
Knowles Syfer
Producto No:
0805Y2000391KFT
Descripción:
CAP CER 390PF 200V C0G/NP0 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Mfr Knowles Syfer
Capacitance 390 pF