0805Y5000271KDR
Knowles Syfer
Producto No:
0805Y5000271KDR
Descripción:
CAP CER 270PF 500V X7R 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Mfr Knowles Syfer
Capacitance 270 pF