Hogar / Fuses / 0874.125MRET1P
minImg
0874.125MRET1P
Littelfuse Inc.
Producto No:
0874.125MRET1P
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE CERAMIC 125MA 250VAC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.0072
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 2.06 Ohms
Color -
Approval Agency cULus
Current Rating (Amps) 125 mA
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.142" Dia x 0.394" L (3.60mm x 10.00mm)
Product Status Active
Series 874
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V