Hogar / Fuses / 08743.15MXEP
minImg
08743.15MXEP
Littelfuse Inc.
Producto No:
08743.15MXEP
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 5.904
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0216 Ohms
Color -
Approval Agency cULus
Current Rating (Amps) 3.15 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.142" Dia x 0.394" L (3.60mm x 10.00mm)
Product Status Active
Series 874
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V