Hogar / Fuses / 0ATO07.5VPGLO
minImg
0ATO07.5VPGLO
Littelfuse Inc.
Producto No:
0ATO07.5VPGLO
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE AUTO 7.5A 32VAC/VDC
Guía del usuario
Operating Temperature -
Response Time Fast Blow
Color Brown
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 7.5 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.750" L x 0.200" W x 0.480" H (19.05mm x 5.08mm x 12.19mm)
Product Status Active
Series ATO®
Voltage Rating - DC 32 V
Package / Case Blade, ATO/ATC
Voltage Rating - AC 32 V