0HEV010.ZXC
Littelfuse Inc.
Producto No:
0HEV010.ZXC
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE CARTRIDGE 10A 450VDC
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Melting I²t 255
Applications Lift Trucks
Response Time -
DC Cold Resistance 0.0128 Ohms
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 10A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 10kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.406" Dia x 1.532" L (10.30mm x 38.90mm)
Product Status Active
Series LC HEV
Voltage Rating - DC 450 VDC