0HEV015.ZXPY
Littelfuse Inc.
Producto No:
0HEV015.ZXPY
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE CARTRIDGE 15A 450VDC BLADE
En stock : 240
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Melting I²t 133
Applications Lift Trucks
Response Time -
DC Cold Resistance 0.0079 Ohms
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 15A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 10kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.406" Dia x 1.532" L (10.30mm x 38.90mm)
Product Status Active
Series LC HEV
Voltage Rating - DC 450 VDC