Hogar / Fuses / 0MAX070.X
minImg
0MAX070.X
Littelfuse Inc.
Producto No:
0MAX070.X
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE AUTO 70A 32VAC 32VDC BLADE
Guía del usuario
Operating Temperature -
Response Time Slow Blow
Color Tan
Approval Agency SAE
Current Rating (Amps) 70 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 1.150" L x 0.348" W x 0.850" H (29.21mm x 8.85mm x 21.59mm)
Product Status Active
Series MAXI®
Voltage Rating - DC 32 V
Package / Case Blade, Max
Voltage Rating - AC 32 V