1/2PVCHSBLA250
Remington Industries
Producto No:
1/2PVCHSBLA250
Descripción:
HEATSHRINK 2:1, 1/2"X250' BLA
En stock : 25
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Inner Diameter - Recovered 0.250" (6.35mm)
Shrink Temperature 100°C
Operating Temperature -20°C ~ 105°C
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Color Black
Recovered Wall Thickness 0.028" (0.71mm)
Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Series -
Shrinkage Ratio 2 to 1
Type Tubing, Flexible
Length 250.0' (76.2m)
Inner Diameter - Supplied 0.500" (12.70mm)