10034908-014LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
10034908-014LF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN EDGE DUAL FML 46POS 0.100
Guía del usuario
Operating Temperature -5°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Number of Positions 46 (Power)
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature -
Contact Type Cantilever
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Board Edge, Straddle Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row 23
Series Power Edge
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)