10073599-038LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
10073599-038LF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN RCPT HSG 38POS 2.00MM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 38
Color Black
Contact Type Female Socket
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Latch Lock
Product Status Active
Insulation Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Series Minitek® 2.00mm
Note Contacts Not Included
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)