Hogar / Specialized / 10074866-001LF
minImg
10074866-001LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
10074866-001LF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN HEADER BLADE PWR 22POS PCB
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 105°C
Number of Rows -
Number of Positions 22
Voltage Rating -
Color Black
Contact Finish Thickness -
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Gold or Gold, GXT™
Termination Press-Fit
Connector Usage Daughtercard
Mounting Type Through Hole
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Series HCI®
Number of Columns -
Connector Style Blade Power
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)