1008-473J
API Delevan Inc.
Producto No:
1008-473J
Fabricante:
API Delevan Inc.
Descripción:
FIXED IND 47UH 120MA 10 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 30 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 120 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10Ohm Max
Inductance 47 µH
Series 1008
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 11MHz