1008CS-240EKTS
Delta Electronics/Components
Producto No:
1008CS-240EKTS
Descripción:
FIXED IND 24NH 1A 130 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 55 @ 350MHz
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm
Inductance 24 nH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.9GHz