1008CS-911EJTS
Delta Electronics/Components
Producto No:
1008CS-911EJTS
Descripción:
FIXED IND 910NH 380MA 1.68OHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 35 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 380 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.68Ohm
Inductance 910 nH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 320MHz