1008HS-392EJFS
Delta Electronics/Components
Producto No:
1008HS-392EJFS
Descripción:
FIXED IND 3.9UH 310MA 1.25OHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 25 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 310 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.25Ohm
Inductance 3.9 µH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 48MHz