1008HS-561EJFS
Delta Electronics/Components
Producto No:
1008HS-561EJFS
Descripción:
FIXED IND 560NH 850MA 300MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25.2 MHz
Q @ Freq 30 @ 25.2MHz
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 850 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm
Inductance 560 nH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 325MHz