1008R-472F
API Delevan Inc.
Producto No:
1008R-472F
Descripción:
FIXED IND 4.7UH 334MA 1.35OHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.085" (2.16mm)
Tolerance ±1%
Current Rating (Amps) 334 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.35Ohm Max
Inductance 4.7 µH
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Frequency - Self Resonant 47MHz