100A0R4BT150XT
American Technical Ceramics
Producto No:
100A0R4BT150XT
Descripción:
CAP CER 0.4PF 150V P90 0505
En stock : 4484
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 150V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Temperature Coefficient P90
Product Status Active
Ratings -
Series Porcelain Superchip® ATC 100A
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr American Technical Ceramics
Capacitance 0.4 pF