100B510JW500XT1K
American Technical Ceramics
Producto No:
100B510JW500XT1K
Descripción:
CAP CER 51PF 500V P90 1111
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Temperature Coefficient P90
Product Status Active
Ratings -
Series Porcelain Superchip® ATC 100B
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)
Mfr American Technical Ceramics
Capacitance 51 pF