100WF050
NTE Electronics, Inc
Producto No:
100WF050
Descripción:
RES CHAS MNT 50 OHM 5% 100W
En stock : 56
Guía del usuario
Operating Temperature -
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.750" Dia x 6.500" L (19.00mm x 165.00mm)
Temperature Coefficient ±260ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Brackets (not included)
Resistance 50 Ohms
Series -
Power (Watts) 100W