101-100KX
Riedon
Producto No:
101-100KX
Fabricante:
Riedon
Descripción:
RES 100K OHM 0.01% 1/4W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 145°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.252" Dia x 0.500" L (6.40mm x 12.70mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 100 kOhms
Series 100/SM/PC Precision
Power (Watts) 0.25W, 1/4W