Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
10114830-11102LF
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN HEADER SMD R/A 2POS 1.25MM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1300
$0.184366
$239.6758
2600
$0.168568
$438.2768
6500
$0.158032
$1027.208
9100
$0.147497
$1342.2227
13000
$0.142224
$1848.912
32500
$0.140116
$4553.77
65000
$0.136962
$8902.53
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation Height | 0.134" (3.40mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 125V |
| Contact Finish Thickness - Mating | Flash |
| Current Rating (Amps) | 1A |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Connector Type | Header |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Features | Solder Retention |
| Pitch - Mating | 0.049" (1.25mm) |
| Contact Length - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 2 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Fastening Type | Detent Lock |
| Insulation Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Contact Shape | Rectangular |
| Series | 10114830 |
| Row Spacing - Mating | - |
| Contact Finish - Post | - |
| Insulation Color | Natural |
| Contact Length - Post | - |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 10114830 |