10142348-014LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
10142348-014LF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN RCPT HSG 14POS 2.54MM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Number of Rows 2
Number of Positions 14
Color Black
Contact Type Female Socket
Row Spacing 0.096" (2.43mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Latch Lock
Product Status Active
Insulation Material Thermoplastic
Series Minitek MicroSpace™ 1.27mm
Note Contacts Not Included
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)